در زمان تورم چه باید کرد؟

در زمان تورم چه باید کرد؟

در زمان تورم چه باید کرد؟

در دوران تورم که ارزش پول کاهش می‌ یابد و قدرت خرید رو به نزول می‌ رود، یافتن راهکارهای مؤثر برای حفظ و افزایش دارایی‌ ها به چالشی مهم برای همه  تبدیل می‌ شود. سرمایه‌گذاری در دوران تورم نیازمند درک عمیق از چگونگی  تأثیرات تورم بر بازارهای مختلف و توانایی سازگاری با شرایط اقتصادی متغیراست.

در این مقاله، ما بهترین گزینه‌ سرمایه‌ گذاری در زمان تورم را بررسی میکنیم که می‌ تواند در دوران تورم بهترین عملکرد را داشته باشدحال این سوال  ها پیش می آیند؟

چرا باید در شرایطی که تورم بر وضع اقتصاد کشور حاکم است، سرمایه‌گذاری کنیم؟

.  چون سرمایه‌گذاری به‌عنوان یکی از بهترین روش‌های مقابله با تورم شناخته می‌شود که البته نیاز به دانش کافی هم دارد

 کدام بازار برای سرمایه گذاری در زمان تورم مناسب‌ تر است و می‌تواند ارزش دارایی‌های ما را به بهترین شکل حفظ کند؟

بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم چیست ؟ 

 .برای افرادی که قدرت ریسک خوبی دارند خرید ملک به ویژه در گیلان (زمین های ساحلی و باغی) گزینه ایده آلی است اگر می خواهید بیشتر ریسک کنید خرید زمین و به ویژه خرید زمین های کوچک متراژ با دیدگاه بلند مدت با هدف ساخت و ساز را در اولویت قرار دهید اما . سرمایه گذاری در زمین برای افراد ریسک پذیر و صبور بهتر است به خصوص خرید زمین در جایی که زمین ارزانتر از ملک نوساز است

برای کسانی که سرمایه زیادی دارند خرید خانه و آپارتمان و ملک می‌تواند بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم باشد. اگر نگاهی به تاریخچه قیمت مسکن و اجاره‌ها بیندازیم، کاملا واضح است که بازار مسکن و مستغلات در طول سال‌های گذشته رشد سرسام‌آوری داشته است اما سرمایه گذاری در مسکن در مقایسه با سایر روش‌های سرمایه‌گذاری در زمان تورم مثل معامله در بورس، یک مشکل اساسی دارد و آن هم نیاز به سرمایه اولیه زیاد است. همچنین نقد شوندگی این بازار نیز پایین است و ممکن است در شرایطی که نیاز به نقد کردن سریع مسکن خود داشته باشید، نتوانید این کار را انجام دهید.

با این حال بازار مسکن در کشوری مثل ایران یک بازار همواره در سود است که مدام رشد می‌کند. برای همین اگر سرمایه کافی در اختیار دارید و نمی‌خواهید .ارزش آن با افزایش تورم کاهش یابد، می‌توانید در بازار مسکن سرمایه گذاری کنید.

برای این کار چندین گزینه دارید که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به خرید خانه و آپارتمان، خرید ملک قدیمی و بازسازی آن، خرید زمین های ساحلی وباغی،  اشاره کرد.

دقت کنید که این روش برای طولانی‌ مدت جوابگو است بنابراین باید کمی صبور باشید و اگر در زمانی کوتاه‌تر به سرمایه خود نیاز دارید، خرید ملک و زمین می‌تواند ریسک‌هایی مانند نقدشوندگی داشته باشد. همچنین ملک در طول زمان دچار فرسودگی شده و نیاز به تعمیرات خواهد داشت که برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌ مدت به ‌صرفه نیست.
به یاد داشته باشید مهم‌ترین جذابیت سرمایه‌گذاری در ملک، این است که علاوه بر امکان کسب درآمد از طریق اجاره‌ دادن و افزایش ارزش زمانی ملک، این نوع سرمایه‌گذاری به عنوان یک سد امن در برابر تورم و نوسانات اقتصادی شناخته می‌شود.


جمله پایانی

برای کسب سود از سرمایه‌گذاری در مسکن می‌توانید به سراغ خرید املاک مسکونی، مستغلات تجاری یا زمین و باغ بروید و از طریق اجاره‌دادن آن‌ها، بازسازی کردنشان و فروش با قیمت بیشتر یا خرید و فروش مداوم، در برابر تورم مقاومت کنید. هدف، روش و میزان سرمایه‌ای که در اختیار دارید، نقش زیادی در نوع .سرمایه‌گذاری در خانه و مسکن مد نظرتان دارد در مقالات بعدی به چگونگی روش های سرمایه گذاری در ملک میپردازیم

 

 


🌐www.amlaknobel.com

 

 

 

 

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare